Anasayfa » Hizmetlerimiz » Genel » Bariyer Sistemleri | Nice Bariyer Servisi

Bariyer Sistemleri | Nice Bariyer Servisi

Bariyer sistemleri birçok apartman, otopark ve site giriş çıkışlarında artık çokça gördüğümüz bir sistem haline geldi. Gelişen geçiş teknolojileri ile birlikte bu sistemin otomatik etiket okuyuculuları, araba sensörlüleri, kumanda veya butonlu varyasyonları da sitenin durumuna göre değişkenlik göstermeye başladı. Kollu bariyer sistemleri diye de geçebilen ve arıza yaptığı zaman çıkışta duran personelin işini bir hayli zorlaştıran bu sistem artık olmazsa olmaz haline geldi sayılır diyebiliriz. Otomatik bariyer sistemleri sektöründe birçok hizmet veren firma ve şahıs bulunuyor ve fiyat aralıkları arasında oldukça büyük bir fark olabiliyor. Bu büyük fiyat farklarının sebebi az da olsa rekabet büyük çoğunluğu ise kullanılan malzeme kalitesinden ve işçilik kalitesinden kaynaklanıyor. Bariyer sistemleri kurulumu titizlik gerektiren bir iş ve basit firmalar bu işi düzgün yapmakta bazen zorlanabiliyorlar.

 

Bariyer sistemleri teknik desteği konusunda yetersiz ve işe tam olarak hakim olamayan firmalar genelde kalitesiz uzak doğu ürünlerini kullanıyor ve bu sistemi kullanıcılara çok ucuza sunabiliyorlar fakat bu, mülk sahiplerinin başına bela oluyor. Ürünü 2’ye almaktansa 1’e almayı tercih eden mülk sahipleri, sonradan cihazın yaptığı arızaları tamir ettirirken, kullanıcıların şikayetlerini dinlerken ve zaman kaybederken keşke düzgün bir firma ile çalışsaydım diyor ve ürünün maliyetini nerdeyse 3’e mal ediyor. Böylece hem zamandan hemde maliyet açısından kullanıcı zarara uğruyor.

 

Mülk sahipleri bariyer sistemlerinde ürün ve firma seçimi konusunda birçok sıkıntı yaşıyor, çünkü çok fazla bu işi yapan firma ve şahıs bulunuyor demiştik. Bu konuda dikkat edilmesi gerekenlerden biri firmada en az 5 senelik bir tecrübe aranması ve kesinlikle şahıslar ile değil firmalar ile çalışılması. Bunun dışında orjinal ürün garantisi sunan ve profesyonel çalışan firmalar tercih edilmeli. Masraftan kaçınılmamalı aksi halde daha fazla masrafa girileceği göz önünde bulundurulmalı.

 

Bu sektörde genellikle kaliteli firmaların ürünlerini kullandığı birkaç marka ve tek bir ülke mevcut. İtalya otomatik geçiş sistemleri konusunda tüm dünyada rakipsiz bir lider diyebiliriz ve İtalyan malı olan üç büyük marka mevcut. Bunlar başta Nice olmak üzere Nice, Faac ve Bft markaları. Bariyer sistemleri ve otomatik kapı motorları alanında birçok ürünü ile sektörün liderleri. Markaların belirli birkaç ortak noktası bulunmakta, bunlar uzun ömürlü ve kaliteli ürünler olmaları, ergonomik ve kullanıcı dostu olmaları son olarak ise yüksek fiyat performans oranı diyebiliriz. Bu markaların diğer uzak doğu markaları ile karşılaştırılası söz konusu bile olamazken bazı firmalar daha iyi olduğunu ileri sürüyor ve çok daha düşük fiyatlara insanlara kalitesiz ürünleri pazarlayabiliyorlar.

 

Kocaeli ve çevresinde bu üç markanın ürünlerinin montajını gerçekleştiren ve gerçekten kaliteli bariyer sistemleri kurulumu sağlayan ayrıca tüm Türkiye’ye satışını gerçekleştiren Ekopark Otomasyon firması sektörün önde gelen firmalarından biri. Herzaman orjinal ürün garantisi sunan yaptığı işlerin arkasında olan ve kaliteli italyan malzemeleri ile çalışan Ekopark Otomasyon. 8 yıllık tecrübesi ve son derece titiz uzman personel ekibi ile daima müşteri memnuniyeti odaklı işler gerçekleştirmesi, bariyer sistemi kurduracaklar için iyi bir seçenek haline getiriyor. Kocaeli‘de Nice markasının bölge bayiliğini yapan ve kurulumunu sağladığı tüm ürünlerin teknik desteğini esirgemiyen, Ekopark Otomasyon firması hakkında www.ekoparkotomasyon.net adresinden detaylıca bilgi edinebilir ve ulaşabilirsiniz. Bölgenin durumuna göre Nice, Bft ve Faac markalarının ürünlerini kullanmakta ve kalitesiz ürünlerden uzak durmaktalar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir